44-та Мала Рада МГО «Козацтво Запорозьке»

Протокол 44-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке»

07 вересня 2013 року Подільський район міста Києва

Членів Малої Ради – 101 козак,

з них присутні – 73 члена Ради.

Запрошених – 9 козаків

Президія Ради

Голова президії: – Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак.

Члени президії: Голова Ради кантаржих, генерал-хорунжий Василь Ясний; Начальник Генерального штабу МГО КЗ, маршал козацтва Петро Чуваєв; Генеральний суддя, генерал козацтва Ярослав Банчук; Похідний священик МГО КЗ, протоієрей Микола Потоп; Козацький священик Одеської паланки протоієрей Вячеслав Скараєв.

На початку роботи Малої Ради Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (маршал Сагайдак), нагадав присутнім про річницю народження нашого козака генерала Владислава Банчука, сина Генерального судді, генерала козацтва Ярослава Банчука, що трагічно загинув три роки тому. Тому Малу Раду він попросив закінчити до 13-ї годині, бути всім на Байковому кладовищі на Панахиді. Скоротити запланований Порядок денний 44-ї Малої Ради і перенести розгляд фінансово-економічної діяльності МГО КЗ та стану сплати членських внесків на Покровську Раду. Також маршал Сагайдак вказав що генерал Банчук не буде довго знаходиться у Президії, бо у нього ще багато питань з організації Панахиди і тому з питання змін до Внутрішніх Положень, які постійно обговорювалося нами протягом двох років, доведе сам маршал Сагайдак до Членів Малої Ради.

Було сформовано делегацію на покладання квітів до пам’ятного знаку увіковічнення пам’яті загиблих козаків на вул. Кайсарова. Почесну місію було доручено очолити генералу козацтва Сергію Борту. Асистенти: генерал-полковники Кожушко та Яковець, генерал-хорунжі Щасний та Потоп.

Генеральний суддя Ярослав Банчук повідомив присутніх про наявність автобусів для транспортування бажаючих на Байкове кладовище, де буде проведений Молебень. Маршал Сагайдак направив з делегацією генерала Ігоря Кравчука для фото-відео фіксації всіх подій.

Маршал Сагайдак офіційно відкрив засідання 44-ої Малої Ради. Похідні священики прочитали молитву на успішну роботу Малої Ради, пом’янули загиблих козаків. Потім був виконаний Гімн України та Гімн МГО КЗ. Мала Рада розпочала свою роботу. Маршал Сагайдак довів до участників Малої Ради –

Порядок денний 44-ої Малої Ради МГО КЗ:

1. Вступне слово Гетьмана МГО КЗ Дмитра Сагайдака.

2. Виступ начальника Генерального штабу Петра Чуваєва про виконання Плану основних заходів МГО КЗ у 2-му кварталі та за 1-ше півріччя 2013 р.

3. Виступ Головного отамана Генеральної канцелярії Григорія Шевченка про Козацьку дисципліну, виконання рішень Рад МГО КЗ.

4. Затвердження Наказів та Розпоряджень змін до Внутрішніх Положень МГО КЗ.

5. Заключне слово Гетьмана МГО КЗ, маршала козацтва Дмитра Сагайдака.

Ухвалили:

1. Затвердити порядок денний 44-ої Малої Ради МГО КЗ

Голосували: «За» – 73, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

Перше питання: Маршал Сагайдак розпочав з питання щодо зміни до Внутрішніх положень МГО КЗ (далі Положення). Вся інформація попередньо відправлялась поштою і для присутніх продубльована в друкованому вигляді. Маршал Сагайдак зазначив, що сьогодні приїхали люди, які вболівають за діяльність організації і Дмитра Сагайдака. Тих, хто хотів сьогодні щось «збурити», то не «збурять», бо їх вже не має в нашій формації. Раніше в Наказі Гетьмана було зазначено щодо розжалування генерала Миргородського до рядового Козака. Він звернувся до маршала Сагайдака з визнанням своїх помилок, але він нехоче щоб була перекреслена вся його робота, проведена ним протягом 5-ти років. Маршал Сагайдак вказав, що на «Прощену неділю» телефонував Миргородському, просив пробачення. Одне одного зрозуміли і пробачили. Але через місяць знову з’явилась інформація від Миргородського про те, що Сагайдак його ображає. Отримавши пробачення, Миргородський не слідкував за своїми діями і не врахував, що індульгенція на його нові помилки не розповсюджується. Підривна робота продовжується в інших областях, де Миргородський веде деструктивну роботу в підрозділах Козацтва Запорозького, шляхом переманюванняя козаків.

Щоб була змога поговорити «по душам» телезйомка у залі припинена. У нас було Розпорядження Гетьмана по кураторам різних напрямків. Куратор по проведенню Рад ГК МГО КЗ адмірал Леонов справився з поставленим завданням і вони тепер проходять в правовому руслі. Але куратор з питання реєстрації структурних підрозділів МГО КЗ, полковник міліції, щось не бажає розпочинати своєї роботи в цьому напрямку. Так, козак отримав авансом звання генерала, самостійно визвався займатись подібними питаннями. Але ж не займається. Існує бачення, яке навіть зафіксовано в одному із журналів, що керівники силових структур організовуючи громадські організації, під своїм прямим впливом, не рекомендують офіцерам запасу бути в нашій організації, а радять їм входити до складу новосформованих ними альтернативних до нас громадських організацій. Так, був генерал ПВО Валерій Новосьолов, який обіцяв про наявність в кожній області по цілому полку козаків зі складу ПВО. В решті-решт і сотні не зібралось. Маршал Сагайдак зазначив, що зустрічався з деякими підлеглими цього генерала, яки сказали, що їм вистачило його на службі, тому мати справу з ним в вільний час, ніхто не має бажання.

Існує політика нагородження козаків МГО КЗ у відповідності до Положення «Про Заохочення та стягнення». Маршал Сагайдак дещо розповів про нагородну політику Руської Православної Церкви (РПЦ), де все чітко зазначено по нагородам. Є там нагородження кліру та мирян нагородами РПЦ. Не зрозуміло за що нагороджують наших козаків ті чи інші громадські, особливо псевдо-козацькі, організації, яких наплодилося за останні 6 років більше 60? На поверхні висновок – «За розвал МГО КЗ». Тобто, дехто з наших козаків «працює» на чужі організації. Тому у нас раніше приймалося Рішення про необхідність ведення Генеральною канцелярією козацького Реєстру отриманих козаками МГО КЗ всіляких нагород, носіння козацького однострою та сплати членських внесків, але в Реєстрі тільки зазначені нагороди маршала Сагайдака.

Сьогодні всім членам та присутнім, під час реєстрації, роздані підредаговані Генеральною канцелярією МГО КЗ (ГК МГО КЗ), Внутрішні положення МГО КЗ, нова редакція подана жирним шрифтом. Ми знову повертаємося до питання введення в козацькі звання генерал-командора, замість звання силових структур України генерал-полковника. Прогляньте уважно, це все нам знайомо, ми це багато раз обговорювали, приймали позитивне рішення МР, а потім під авантюристичним впливом однієї людини, яка свідомо не приймала участь в ній, відмінили таке рішення наступною МР. Пройшло менше півроку а тої людини у нашій організації вже немає. Повернемося до голосування по цих пропозиціях у 4-му пункті Порядку денного.

Друге питання: Начальник Генерального штабу МГО КЗ, маршал козацтва Петро Чуваєв, привітав усіх присутніх з проведенням Малої Ради. Відповідно до плану заходів на цей рік, в основному в наших осередках, структурних підрозділах проведена чимала робота. Маршал Чуваєв зупинився на проведеній роботі Черкаського округу, де придбали та транспортували Чайку, яка буде виконувати пряме своє призначення – виховання молоді всіх рангів. Подякував представникові Гетьмана по Черкащині генерала-хорунжому Валерію Собко. Оголосив низьку інших заходів, проведених в даному окрузі. Також, проведена робота в Міжрегіональному осередку МГО КЗ – Окремому Природо-правозахисному окрузі. Відмітив, що щорічно, щоквартально до звіту додається довідка про сплату членських внесків козаками округу. На жаль, інші осередки не доповідають таким чином і членські внески вже декілька років сплачуються дуже погано. Звіт отримано від Житомирського округу, де проведено ряд заходів. Від Миколаївської паланки, яка під командуванням генерал-хорунжого Анатолія Іноземцева досягла істотних показників. Було проведено відновлення пам’ятника «Загиблому Козаку». Постійно проводиться робота по зведенню храмів на території Миколаївської області. Встановлено купол на монастирі. Надані пропозиції щодо удосконалення роботи нашої організації, які будуть розглянуті в робочому порядку на нараді в Генеральній канцелярії.

Також, проведена робота в Львівській паланці, Деснянській флотилії Чернігівського округу, в Броварському курені. Віктор Лях надіслав сценарій проведення Ради, замість протоколу. Отаман Білоцерківської паланки Яненко надіслав всі звітні документи, з деталізацією.

Більше ніхто не надіслав звітну документацію. Якщо немає часу, то є заступники і писарі. Доручіть їм, закликав маршал Чуваєв, роботу над звітністю. Проводити заходи не достатньо, потрібно вірно і вчасно звітувати. Всі отримали пакет документів з розпорядженнями про оформлення заяв. Оформлюйте правильно, все написано в статуті. Орфографічні помилки присутні в усьому. Так, дехто пише «маер» замість «майор» і тому подібне. Треба подавати ксерокопію про освіту и про звання з другого боку заяви про вступ.

Ось маршал Сагайдак передав з Президії Начальнику Генерального штабу Петру Чуваеву лист електронної пошти з Рапортом на його адресу від Головного отамана Слобожанського округу генерала-полковника Геннадія Дмитренка, стосовно реєстрації осередків МГО КЗ у відповідності до нового Закону про громадські об’єднання. В зв’язку з чим, є необхідність, на погляд генерала Дмитренка, приведення діяльності МГО КЗ до нормативів згідно до діючого законодавства. На що маршал Чуваєв ще раз порадив Канцелярії Слобожанського округу уважно проглянути зелену брошурку Документів МГО КЗ, а не робити з цього проблеми. Складається враження, що ніхто не читає надіслані поштою з Генеральної канцелярії документи. Наприкінці, маршал Чуваєв побажав всім плідної роботи стосовно проведення заходів відповідно річного плану і закликав своєчасно звітувати.

Ухвалили:

2. Вважати план заходів МГО КЗ за перше півріччя 2013 року виконаним. Роботу, проведену у структурних підрозділах МГО КЗ, за перше півріччя 2013 року визнати задовільною.

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

Трете питання: виступив Генеральний писар, генерал Григорій Шевченко. Свою доповідь розпочав з нагадування про необхідність підтвердження отримання на місцях всіх документів по електронній пошті. Останнього разу було зроблено 106 дзвінків за день. Укрпоштою інформацію отримають лише 50 %. Друге питання, під час роботи над планами заходів, прохання дотримуватись Положення про проведення Рад. В заходах вказувати коли і яка проводиться Рада. Після проведення Ради обов’язково надається Протокол і реєстр присутніх на Раді. Це дасть змогу уникнути розмови «на пальцях» і більш чітко підтвердить офіційність документів. Маршал Чуваєв доповнив про заповнення заяв. Раніше це був 22 наказ, а зараз 52.

Зупинився на заяві Житомирського округу, підписаній Головним отаманом. В заяві вказано військове звання підполковник, а через два роки надсилається Подання на підвищення звання де вказується – старший лейтенант! Звертати увагу керівникам структурних підрозділів на документи, що ними підписуються. Хто підписує той і несе відповідальність.

Наступним питанням зазначено скорочення кількості бажаючих на вступ до лав МГО КЗ. Це прямий показник роботи з молоддю. В Звітах варто вказувати кількість прийнятих козаків за рік і що було зроблено по роботі з молоддю. Бажано писати правдиву інформацію, а не на прикладі одного отаманів, що зазначив в звіті про роботу з молоддю в розрізі зустрічі з ветеранами афганцями.

В звітах вказувати реальну кількість прийнятих козаків за рік і що зроблено по роботі з молоддю.

Ухвалили:

3.1 Генеральна канцелярія приймає Заяви на вступ у члени (козаки) у відповідності до Наказу Гетьмана МГО КЗ за № 52.

3.2 У відсутності при собі підтверджуючих документів про вищу освіту, звання силових структур, академічних та духовних закладів, які надають по Табелю о рангах та чинах відповідних козацьких звань заявнику надається тільки звання Козак.

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

Четвертого питання: маршал Сагайдак зачитав пропозиції щодо внесення змін до Внутрішніх положень МГО КЗ, які були роздані присутнім; відзначив, що Положення «Про внески» розроблялись десять років тому. За цей час життя змінилося. У козака звичайний внесок був 3 грн за місяць, а пільговий 1 грн, зараз 5 і 3 відповідно. Генерал-осавул сплачував 40 грн, зараз 50 грн., генерал-хорунжий – 50 грн, зараз 60 грн., генерал-полковник 60 грн, зараз 70 грн., пільговий був 20 зараз 25; генерал козацтва залишилось 100 грн., маршал козацтва 200 грн, пільговий був 20 грн, зараз 50 грн.

Щодо рішень всіх Рад МГО КЗ то на Покровську Раду, цього року, всі рішення будуть винесенні в окремий збірник, щоби Отамани та козаки не путатися в багатьох питаннях. На підставі до цього, на Водохрещенських Радах 2013р. розглядали питання щодо сплати козаками членських внесків. Раніше було, що за не сплату внесків більше двох років козака можна було вивести з Реєстру за рішенням Малої Ради з позбавленням козацького звання та нагород. Є така «практика», що деякі наші козаки «тишком-нишком» знаходяться в двох-трьох організаціях відповідно не наберешся тих грошей сплачувати внески у всіх організацій. Через деякий час цей факт «вспливає» і до «гаремного» козака ГК МГО КЗ застосовує каральні заходи.

На існуючих членськіх внесках безумовно «не розженешся», але сплата їх – це впорядкування роботи самої організації. Сплачується членський внесок є людина, «живий» член організації! Більшість керівників, існуючих зараз 63 організацій, від моменту їх утворення 3 роки тому назад, внески не брали, а зараз деруть більше ніж у нас. В зв’язку з прийнятим рішенням Верховною козацької Радою, ГК МГО КЗ запропонувала таке трактування Положення «Про членські внески» – після року не сплати членських внесків, козак понижується в званні на ступінь був генерал-хорунжий став генерал-осавулом. Після другого року не сплати – понижується на рівень – генерал-осавул стає осавулом, а на третій рік – підхорунжим та виводиться в Резерв. Через п’ять років він стає козаком, але не генералом. Якщо хтось кричить: – «Я генерал… я отримав звання в МГО КЗ», то другий показує надруковане в журналі: – «Ти, за несплату членських внесків, розжалуваний в МГО КЗ до осавула!».

Маршал Сагайдак зазначив, що в Положенні «Про козацькі однострої» і в інших внесені зміни виділено жирним шрифтом. Зазначено також, що першою шиється парадно-історична форма. Якщо у кого є непорозуміння – нехай читає Положення, де все вказано. В Положеннях Про внески і Про членство, зазначено які дії приймаються до тих хто не сплатив членські внески. В деяких випадках «номінантів» чекає виключення з лав організації, позбавлення козацького звання та нагород. Щодо нагород, маршал Сагайдак зачитав витяг з Статусу про нагороди Руської Православної Церкви: «Якщо клірик Православної церкви отримав орден, закордонний чи громадської організації, то він повинен звернутися до Патріарха, щоб узаконили цей орден на право носіння. Коли священик під забороною він немає право на носіння нагород, поки його не відновлять у сані. Якщо клірик покидає «лоно церкви», то позбавляється всіх нагород». Тому в Положенні МГО КЗ зазначається, коли козак понижається у званні на один рівень то він не має права на носіння парадного Однострою, в межах двох років без дозволу Гетьмана, а в повсякденному одязі знімає козацькі нагороди, нашивки нагород.

При позбавленні звання козака – всі нагороди МГО КЗ повертаються до Генеральної канцелярії. Наприклад, позбавлений козацького звання та нагород Віктор Гоголь, носить зараз нагороди МГО КЗ і вказує що він нагороджений Золотою Зіркою «Герой Козацтва», яка йому вручалась своєчасно під номером 0009, але Рішенням Малої Ради, ця нагорода відправлена в сім’ю загиблого Владислава Банчука.

Стосовно інших розпоряджень, ви читали Наказ №74 «Про відновлення Карнаватського окремого куреня МГО КЗ» та призначення на посаду Наказного отамана генерал-осавула Володимира Безверхого, від 07 серпня 2013 року. Бувший наш генерал Миргородський «розказував», що Сагайдак не поважає козацького характерника Івана Сірка і «гнобить» тих козаків МГОКЗ які з’являються у Капулівці на його святкуваннях. Ще не ніколи маршал Сагайдак не забороняв козаку МГО КЗ бути там. Але Наказ від 05.01.2009р. по Січеславському округу МГО КЗ. в якому Миргородський апелює до рішення ІІ Великої Ради Січеславського округу і «наказує: 1. Шляхом з’єднання куренів у три паланки утворити на базі Криворозької паланки місцевий осередок Січеславського округу МГО КЗ – «Криворозька Січ». 2.Призначити наказним отаманом «Криворозької Січі» генерал-полковника Володимира Безверхого, з 05 січня 2009 року.» тощо. Як найменше Юрій Миргородський взяв на себе повноваження Малої Ради МГО КЗ, бо тільки вона визначає утворення, реорганізацію або ліквідацію структурних підрозділів в МГО КЗ.

Але повернемося до подій 06 липня 2013р. коли відбулась зустріч генерала козацтва Олександра Таранущенко з козацьким полковником (на той час) Володимиром Безверхим на якій був визнаний факт фізичного тиску на нього з боку «реорганізаторів», коли він відмовився виконувати їх свавільницькі «накази». Тоді отаман куреня «Суха Балка» Ігор Соболь, не маючі на те ніяких статутних підстав, «провів» Раду куреня «Суха Балка» де у витягу з протоколу зазначив що його курінь «виходить зі складу Криворозької паланки» і де також було зазначено що при цьому був присутній «маршал» Миргородський.

Вже, 02 вересні 2013р. з реакцією на мій Наказ 74 від 07 серпня 2013р. про відновлення діяльності Карнаватського куреня МГО КЗ, з якого починалась історія Криворозької паланки, отаман Ігор Соболь у своєму Рапорті пропонує скасувати мій Наказ, а отаман куреня «Покровський» Ігор Гоголь вказує; «Рада куреня «Покровський» постановила вийти МГО «КЗ» тому що дії керівництва МГО «КЗ» зраджують і спотворюють ідеї, український народ, та Рух козацтва на Україні». Невідомо кого вони хотіли тоді на отамана Криворозької Січі, але ж не нашого козака. Ситуація доволі схожа на «отаманство» так званого мого «племінника» Миколи Сагайдака на Буковині коли криміналітет хотів очолити козацький рух і особливо в нашій формації.

За наслідком зустрічі Володимира Безверхого з Олександром Таранущенком Безверхий написав Рапорт на ім’я Гетьмана, про те що він поправив своє здоров’я і може очолити Карнаватський курінь МГО КЗ.

Маршал Сагайдак зазначив що сьогодні впорядковано багато сторін нашої діяльності, але потрібно остаточно поставити капки над «І» у званні генерал-полковник, аби не мати претензій від силових структур України та затвердити козацьке звання генерал-командор. Є така міжнародна громадська організація Міжнародний корпус офіцерів. Вони ввели на початку 2012 року для своїх офіцерів запасу, які не є генералами силових структур своїх Держав, звання Генерал-Командор. Прикладом може бути для України: голова смт Велика Димерка Бочкарьов Анатолій Борисович та голова Фастівської регіональної спілки інвалідів Чорнобиля Дударчук Василь Васильович, обидва вони Генерал-Командори Міжнародного корпусу офіцерів (Росії, України, Білорусії). Мене зараз не дивує питання чому Юрій Миргородський учасникам Покровських Рад 2012р. так агресивно рекомендував Верховній козацькій Раді (яка затвердила звання Корабельного складу МГО КЗ і де є козацьке звання адмірал-командор) не затверджувати звання генерал-командор, для загальнокозацького складу МГО КЗ. Тому нам також потрібно впорядковувати і це питання.

Ухвалили:

4.1 Затвердити Накази Гетьмана МГО КЗ:

- № 71, від 16 травня 2013р. «Про позбавлення козака Юрія Миргородського «Генерал МГО КЗ» та призупинення його членства в МГО «Козацтво Запорозьке»;

- № 71-1, від 28 травня 2013р. «Про зміну редакції Наказу № 71, від 16 травня 2013р.»;

- № 72, від 28 травня 2013р. «Про затвердження Представників Гетьмана козацтва Запорозького в структурах МГО КЗ»;

- № 74, від 07 серпня 2013р. «Про Відновлення Карнаватського окремого куреня».

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

4.2 Затвердити Розпорядження Гетьмана МГО КЗ:

- № 49, від 02 лютого 2013р. «Про не виконання рішень Рад МГО КЗ та присвоєння невластивих владних повноважень отаманом Чернівецької паланки козаком Володимиром Самойловим»;

- № 50, від 27 квітня 2013р. «Про присвоєння собі невластивих владних повноважень Головним отаманом Січеславського округу, генералом Юрієм Миргородським»;

- № 52, від 01 серпня 2013р. «Повторне, про порушення заповнення Заяви бланку козака МГО КЗ»

- № 53, від 01 серпня 2013р. «Про введення в МГО «Козацтво Запорозьке» звання «генерал-командора».

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

4.3 Затвердити Наказом Гетьмана МГО КЗ зміни до Внутрішніх положень:

- Про козацькі звання в МГО «Козацтво Запорозьке» замінити в загальнокозацькому званні генерал-полковника на генерал-командора;

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

– Про членство в МГО «Козацтво Запорозьке» п. 3.4, та Про членські внески в МГО «Козацтво Запорозьке» п. 5 замінити на:

3.4 (5) При несплаті Козаком членських внесків, за минулий рік, до Водохрещинської (Січневої) Ради Скарбничий підрозділу інформує свого отамана про тих, хто їх своєчасно не сплатив. Боржник попереджається що при несплаті боргу до Ради генералів та адміралів МГО КЗ Наказом Гетьмана МГО КЗ боржник буде понижений у козацькому званні на один ступінь.

3.4.1 (5.1) При несплаті внесків більше двох років Козака буде понижено на один рівень – з генерал-осавула на осавула.

3.4.2 (5.2) При несплаті внесків більше трьох років – ще на один рівень, а Особова справа козака виводиться в Резерв де зберігається п’ять років. По закінченню цього терміну, рішенням Малої Ради, такі козаки позбавляються членства в МГО КЗ.

3.4.3 (5.3) У випадку бажання Козака, який знаходиться в Резерві, поновити статус Повноважного козака МГО КЗ, він повинен подати Рапорт Гетьману МГО КЗ та ліквідувати заборгованість по членським внескам;

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

– Про нагороди в МГО «Козацтво Запорозьке» п.4.4 стає 4.3, п.4.5 стає 4.4 а п.4.5 викладається в такій редакції – Козак МГО КЗ, який понижається у Званні на один ступінь, немає право носити парадний Однострій з нагородами козака в межах одного року; при зниженні на один рівень в додаток з повсякденного Однострою знімаються, на цей час, Козацькі нагороди та нашивки цих нагород; при позбавленні звання козака МГО КЗ всі нагороди повертаються до Генеральної канцелярії МГО КЗ.

Голосували: «За» – 66, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

Заключне слово Гетьмана: маршал козацтва Петро Чуваєв, у минулому році на Покрова, під час «бойового обговорення» питання заявив: чи генерал-командор, чи генерал-полковник, або генерал-отаман вказав що всі бачать на Погоні козака, а вірніше Рамені, в продовж нього, три генеральські зірки. Для них немає ніякої різниці як його називають – люди дивляться на погони и бачать три зірки, усвідомлюють якого рангу людина стоїть перед ними. Пропозиція про провадження звання генерала-командора в наший формації вже не буде більше обговорюватися «з голосу», без підготовки, як на це вказує Положення «Про проведення усіх Рад в МГО «Козацтво Запорозьке».

Козаки вигукнули – «Згода».

Зараз проводиться багато заходів, мітингів щоб визначитись де повинна бути Україна в Євросоюзі, де їй очикують великі обмеження у всьому. Оскільки козаки люблять сало, кров’янку, гарний самогон, домашнє вино – все те, що заборонено в Євросоюзі! То нам потрібно на наступній Раді визначитися що до питання з ким козаки-запорозці: як що без Сала та гарної Самогонки то в Євросоюзі, а коли з братами козаками Білорусії та Росії то в Митному союзі.

Козаки вигукнули – «Згода».

Після проведеного Порядку денного, була прочитана молитва похідними священиками та виконанні гімни МГО КЗ та України. 44-та Мала Рада завершила свою роботу.

Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман Козацтва Запорозького маршал козацтва Дмитро САГАЙДАК

Генеральний писарь МГО КЗ, Отаман Генеральної канцелярії, генерал-хорунжий Григорій ШЕВЧЕНКО

М І Ж Н А Р О Д Н А Г Р О М А Д С Ь К А О Р Г А Н І З А Ц І Я

«К О З А Ц Т В О З А П О Р О З Ь К Е» (МГО КЗ)

Н А К А З № 75

20 вересня 2013 року

«Про введення змін до Внутрішних положень МГО КЗ прийнятих рішенням 44-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке».

Рішенням 44-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке» (далі МГО КЗ) зазначено в п.4.3 про введення в дію, Наказом Гетьмана МГО КЗ, змін до Внутрішніх положень МГО КЗ:

1. Про козацькі звання в МГО КЗ замінити в загальнокозацькому званні генерал-полковника на генерал-командора;

2. Про нагороди в МГО КЗ п.4.4 стає 4.3, п.4.5 стає 4.4 а п.4.5 викладається в такій редакції: Козак МГО КЗ, який понижається у Званні на один ступінь, не має права носити парадний Однострій з нагородами козака в межах одного року; при зниженні на один рівень в додаток з повсякденного Однострою знімаються, на цей час, Козацькі нагороди та нашивки цих нагород; при позбавленні звання козака МГО КЗ всі нагороди повертаються до Генеральної канцелярії МГО КЗ.

3. Про членство в МГО КЗ п. 3.4, та Про членські внески в МГО КЗ п. 5 замінити на:

- 3.4 (5) При несплаті Козаком членських внесків, за минулий рік, до Водохрещенської (Січневої) Ради Скарбничий підрозділу інформує свого отамана про тих, хто їх своєчасно не сплатив. Боржник попереджається що при несплаті боргу до Ради генералів та адміралів МГО КЗ Наказом Гетьмана МГО КЗ боржник буде понижений у козацькому званні на один ступінь.

- 3.4.1 (5.1) При несплаті внесків більше двох років Козака буде понижено на один рівень – з генерал-осавула на осавула.

3.4.2 (5.2) При несплаті внесків більше трьох років – ще на один рівень, а Особова справа козака виводиться в Резерв де зберігається п’ять років. По закінченню цього терміну, рішенням Малої Ради, такі козаки позбавляються членства в МГО КЗ.

3.4.3 (5.3) У випадку бажання Козака, який знаходиться в Резерві, поновити статус Повноважного козака МГО КЗ, він повинен подати Рапорт Гетьману МГО КЗ та ліквідувати заборгованість по членським внескам.

У відповідності до Статутів МГО КЗ та наданих мені повноважень – НАКАЗУЮ:

1. Від 01 жовтня 2013р. ввести в МГО «Козацтво Запорозьке» звання генерал-командор, замість звання генерал-полковник.

2. Від 01 жовтня 2013р ввести в дію зміни до Внутрішнього положення «Про нагороди в МГО «Козацтво Запорозьке».

3. Від 01 січня 2014р. ввести в дію зміни до Внутрішніх положень «Про членство в МГО КЗ» та «Про членські внески в МГО КЗ».

4. Контроль за виконанням Наказу покласти на Отамана Генеральної канцелярії МГО КЗ, генерал-хорунжого Григорія Шевченка.

Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро САГАЙДАК