МАЙБУТНЄ ЗА МОЛОДИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ ТА ІНОВАЦІЄЮ НА СЕЛІ

Про таких говорять – людина на своєму місці. Перебуваючи на керівних посадах різних рівнів Житомирщини, Архип ВОЙТЕНКО після закінчення каденції голови обласної ради Житомирської області не пішов у великий бізнес, а очолив Житомирський агротехнічний коледж і повною мірою перейнявся підготовкою молодих спеціалістів для такої важливої галузі народного господарства України, як аграрна. Про свою роботу, її знахідки і проблеми розповідає директор цього навчального закладу Архип ВОЙТЕНКО

– Я десять років керував Коростенським районом, був заступником голови обласної ради та вісім років пропрацював головою Житомирської обласної ради. За цей період змінилося кілька губернаторів, але найпродуктивніше мені було працювати з Володимиром Лушкіним, адже узгоджена робота керівників такого рівня впливає на життєдіяльність всієї області. Після закінчення моїх повноважень у 2006 році я спочатку пішов працювати в один із ВНЗ заступником ректора, викладачем правознавства. Але згодом був оголошений конкурс на заміщення вакантної посади директора агротехнічного коледжу. Я подав свою кандидатуру і з-поміж трьох претендентів виграв вибори. Тож працюю тут уже три роки. Колектив у нас великий, лише одних викладачів понад 150 осіб і 1828 студентів. Працюємо ми злагоджено і спільно вирішуємо труднощі, яких зараз чимало, але жодного разу не було затримок із заробітної плати, у колективі – здорова, робоча обстановка. Про це свідчать і наші результати: з-поміж 117-ти навчальних закладів ми займаємо 16-ту позицію у рейтингу, тобто входимо до першої двадцятки.

Наш навчальний заклад має свою вісімдесятилітню історію, готує молодших спеціалістів за 11 спеціальностями, за двома спеціальностями випускаємо бакалаврів. Ми готуємо техніків-механіків, техніків-електриків, спеціалістів фермерського господарства, аграрного сектору, а також водо- та газозабезпечення. Із популярних спеціальностей ми готуємо оператора комп’ютерного набору, спеціалістів економічних та комерційних напрямів. Бакалаврами виходять агрономи і механіки. На навчання до нас існує конкурс, 60% студентів навчається за державним замовленням і 40 – на комерційній основі. Усі студенти забезпечені гуртожитком. За роки існування зі стін закладу вийшли відомі люди – міністри, Герої праці, заслужені люди на виробництві й фахівці у своїй справі. Сьогодні ми випускаємо спеціалістів, вкрай потрібних нашій економіці.

Наших спеціалістів агарного сектору дуже цінують на селі, адже село переважно занепадає і відроджується лише там, де є великі аграрні підприємства, корпорації та фермерські господарства. Саме на ці спеціальності й існує великий конкурс. Я переконаний, що майбутнє саме за аграрним виробництвом, його потенціалом, і ми можемо вийти на світову арену з якісною сільськогосподарською продукцією. Людям потрібно лише створити умови для плідної праці, адже у більшості випадків уся техніка придбана ще за часів Радянського Союзу. Однак ми уклали договори з найкращими підприємствами області, щоб наші студенти проходили практику на виробництві, де є найкраща техніка, сучасні технології. Разом зі студентами відвідуємо найбільші аграрні виставки, що проходять у Києві. Тобто ми намагаємося використати в організації навчального процесу все нове й прогресивне, що існує в сучасній освіті.

Матеріальне оснащення нашого навчального закладу відбувається здебільшого за рахунок спонсорської допомоги, інакше виживати було б дуже важко. Та ми намагаємося не відставати від сучасного інноваційного світу, позаяк розуміємо, що без комп’ютера сучасного студента не підготуєш. Тому в нас є десять комп’ютерних класів, доступ до Інтернету, бібліотека. Займаємося і перепідготовкою викладачів. Багато з наших випускників йдуть навчатися далі – у заклади з третім-четвертим рівнем акредитації. Але й ті, що йдуть після навчання працювати, вже ознайомлені з останніми досягненнями сільськогосподарського виробництва та техніки, що підвищує їхній професійний рівень у колективі.

Оксана КРАВЧУК